Liigu põhisisuni

2024. majandusaasta · esitati 2025

66% kohustuslastest esitas 2024. majandusaasta aruande tähtajaks

282 655 ettevõttel oli kohustus esitada 2024. majandusaasta aruanne. 188 945 tegi seda tähtajaks, 60 199 hilines ja 33 511 ei ole aruannet esitanud.

282 655 kohustuslast · allikas: RIK · seis 16.09.2026

tähtajapäev

ühe päevaga saabus 14% kogu aasta aruannetest

38 269

2024. majandusaasta aruannet esitati 30.06.2025 · ühe ööpäevaga

ühe päevaga 14% kõigist 2024. majandusaasta aruannetest. järgmine tihedaim päev · 27.06.2025 · 9 248 aruannet

257 559 aruannet kokku · allikas: RIK · seis 16.09.2026

apr 2025 – juuli 2025
maijuunijuuli30.06.2025
esitatud aruandedtähtajapäev2024. majandusaasta aruannete saabumine päevade kaupa · seis 16.09.2026

aruannete jagunemine

88% kohustuslastest on 2024. majandusaasta aruande esitanud

neli gruppi moodustavad kokku kõik 282 655 kohustuslast.

  • 66%

    tähtaegselt esitatud

    188 945

  • 21%

    hilinenud

    60 199

  • 0%

    kuupäev teadmata

    0

  • 11%

    esitamata

    33 511

lisaks 7 546 ühingut, kelle majandusaasta ei ole avaandmetest tuvastatav — neid kohustatute hulka ei loeta ja tähtaega ei arvutata

mikroettevõtja müügitulu 2024

pooltel mikroettevõtjatest jäi müügitulu alla 8 265 €

arvutatud mikroettevõtjate 2024. aasta aruannetest, kus müügitulu oli esitatud (sh nullkäibega ettevõtted). müügituluga ettevõtete mediaan on 16 581 € aastas ehk ligi 1 381 € kuus. nullkäivet näitas 23%.

119 628 aruannet · 28 528 nullkäibega · seis 16.09.2026

müügitulu jaotus

mediaan, kõik aruanded
8 265 €
mediaan, müügituluga ettevõtted
16 581 €
ülemine kvartiil, müügituluga ettevõtted
39 544 €

· andmete päritolu

allikas
äriregistri avaandmed (RIK)
litsents
CC BY-SA 4.0
ettevõtte andmed
uuenevad igal ööl
koondstatistika seis
16.09.2026
protsendid
täisarvuna, alus iga numbri juures

kui kasutad neid koondandmeid (CSV/JSON) edasi, kehtib sinu andmestikule sama CC BY-SA 4.0 litsents.

andmeviga? kirjuta support@nosweat.finance · parandame andmed ja märgime paranduse kuupäeva.

· metoodika ja allikad

kohustatud on äriühing (OÜ, AS, TÜH, UÜ, TÜ, SE) või mittetulunduslik ühing (MTÜ, KÜ, SA), kes oli äriregistrisse kantud (staatus R) aruandeaasta tähtaja seisuga ning on avaandmetes praegugi olemas (registrisse kantud, likvideerimisel või pankrotis), ja kelle majandusaasta on äriregistri kaardilt tuvastatav ja lõppenud. FIE-d on välja arvatud. teisel poolaastal asutatud ühing loetakse asutamisaasta eest kohustatuks ainult siis, kui ta on selle aasta aruande esitanud (pikendatud esimene majandusaasta, raamatupidamise seaduse § 13 lg 2).

majandusaasta algus ja lõpp on võetud ettevõtja äriregistri kaardile kantud kehtivast majandusaasta kirjest. aruandeaasta on äriregistri silt: jaanuarist juunini lõppev majandusaasta kannab algusaasta silti. tähtaeg on majandusaasta lõpp + 6 kuud (äriseadustiku § 179 lg 4); nädalavahetusele või riigipühale langev tähtaeg nihkub järgmisele tööpäevale (tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 136 lg 8).

aruanded jagatakse nelja gruppi: tähtaegselt esitatud, hilinenud, kuupäev teadmata, esitamata. grupid moodustavad kohustatud ettevõtete koguarvu.

ühingud, kelle majandusaasta algust ja lõppu ei saa äriregistri avaandmetest tuvastada (valdavalt korteriühistud, kelle kaardil majandusaasta kirje puudub), näidatakse eraldi arvuna ega loeta kohustatute hulka. nende kohta tähtaega ei arvutata.

ühingud, mis on pärast aasta tähtaega registrist täielikult kustutatud, ei ole arvestatud: neid ei ole ei kohustatute ega esitajate hulgas, sõltumata sellest, kas nad aruande esitasid. mõju kasvab vanemate aastate puhul, seega on vanemate aastate õigeaegsete esitajate osakaal tõenäoliselt üle hinnatud.

nosweat.finance ei ole RIK ega selle ametlik teenus. autoriteetne allikas on e-äriregister (ariregister.rik.ee).