Liigu põhisisuni

2022. majandusaasta · esitati 2023

62% kohustuslastest esitas 2022. majandusaasta aruande tähtajaks

242 754 ettevõttel oli kohustus esitada 2022. majandusaasta aruanne. 152 544 tegi seda tähtajaks, 74 763 hilines ja 15 447 ei ole aruannet esitanud.

242 754 kohustuslast · allikas: RIK · seis 16.09.2026

tähtajapäev

ühe päevaga saabus 10% kogu aasta aruannetest

25 169

2022. majandusaasta aruannet esitati 30.06.2023 · ühe ööpäevaga

ühe päevaga 10% kõigist 2022. majandusaasta aruannetest. järgmine tihedaim päev · 29.06.2023 · 11 623 aruannet

246 104 aruannet kokku · allikas: RIK · seis 16.09.2026

apr 2023 – juuli 2023
maijuunijuuli30.06.2023
esitatud aruandedtähtajapäev2022. majandusaasta aruannete saabumine päevade kaupa · seis 16.09.2026

aruannete jagunemine

93% kohustuslastest on 2022. majandusaasta aruande esitanud

neli gruppi moodustavad kokku kõik 242 754 kohustuslast.

  • 62%

    tähtaegselt esitatud

    152 544

  • 30%

    hilinenud

    74 763

  • 0%

    kuupäev teadmata

    0

  • 6%

    esitamata

    15 447

lisaks 7 546 ühingut, kelle majandusaasta ei ole avaandmetest tuvastatav — neid kohustatute hulka ei loeta ja tähtaega ei arvutata

mikroettevõtja müügitulu 2022

pooltel mikroettevõtjatest jäi müügitulu alla 4 810 €

arvutatud mikroettevõtjate 2022. aasta aruannetest, kus müügitulu oli esitatud (sh nullkäibega ettevõtted). müügituluga ettevõtete mediaan on 11 324 € aastas ehk ligi 943 € kuus. nullkäivet näitas 28%.

74 725 aruannet · 21 204 nullkäibega · seis 16.09.2026

müügitulu jaotus

mediaan, kõik aruanded
4 810 €
mediaan, müügituluga ettevõtted
11 324 €
ülemine kvartiil, müügituluga ettevõtted
26 436 €

· andmete päritolu

allikas
äriregistri avaandmed (RIK)
litsents
CC BY-SA 4.0
ettevõtte andmed
uuenevad igal ööl
koondstatistika seis
16.09.2026
protsendid
täisarvuna, alus iga numbri juures

kui kasutad neid koondandmeid (CSV/JSON) edasi, kehtib sinu andmestikule sama CC BY-SA 4.0 litsents.

andmeviga? kirjuta support@nosweat.finance · parandame andmed ja märgime paranduse kuupäeva.

· metoodika ja allikad

kohustatud on äriühing (OÜ, AS, TÜH, UÜ, TÜ, SE) või mittetulunduslik ühing (MTÜ, KÜ, SA), kes oli äriregistrisse kantud (staatus R) aruandeaasta tähtaja seisuga ning on avaandmetes praegugi olemas (registrisse kantud, likvideerimisel või pankrotis), ja kelle majandusaasta on äriregistri kaardilt tuvastatav ja lõppenud. FIE-d on välja arvatud. teisel poolaastal asutatud ühing loetakse asutamisaasta eest kohustatuks ainult siis, kui ta on selle aasta aruande esitanud (pikendatud esimene majandusaasta, raamatupidamise seaduse § 13 lg 2).

majandusaasta algus ja lõpp on võetud ettevõtja äriregistri kaardile kantud kehtivast majandusaasta kirjest. aruandeaasta on äriregistri silt: jaanuarist juunini lõppev majandusaasta kannab algusaasta silti. tähtaeg on majandusaasta lõpp + 6 kuud (äriseadustiku § 179 lg 4); nädalavahetusele või riigipühale langev tähtaeg nihkub järgmisele tööpäevale (tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 136 lg 8).

aruanded jagatakse nelja gruppi: tähtaegselt esitatud, hilinenud, kuupäev teadmata, esitamata. grupid moodustavad kohustatud ettevõtete koguarvu.

ühingud, kelle majandusaasta algust ja lõppu ei saa äriregistri avaandmetest tuvastada (valdavalt korteriühistud, kelle kaardil majandusaasta kirje puudub), näidatakse eraldi arvuna ega loeta kohustatute hulka. nende kohta tähtaega ei arvutata.

ühingud, mis on pärast aasta tähtaega registrist täielikult kustutatud, ei ole arvestatud: neid ei ole ei kohustatute ega esitajate hulgas, sõltumata sellest, kas nad aruande esitasid. mõju kasvab vanemate aastate puhul, seega on vanemate aastate õigeaegsete esitajate osakaal tõenäoliselt üle hinnatud.

nosweat.finance ei ole RIK ega selle ametlik teenus. autoriteetne allikas on e-äriregister (ariregister.rik.ee).