Liigu põhisisuni

2019. majandusaasta · esitati 2020

71% kohustuslastest esitas 2019. majandusaasta aruande tähtajaks

188 806 ettevõttel oli kohustus esitada 2019. majandusaasta aruanne. 135 074 tegi seda tähtajaks, 43 401 hilines ja 10 331 ei ole aruannet esitanud.

188 806 kohustuslast · allikas: RIK · seis 16.09.2026

tähtajapäev

ühe päevaga saabus 4% kogu aasta aruannetest

9 456

2019. majandusaasta aruannet esitati 30.06.2020 · ühe ööpäevaga

ühe päevaga 4% kõigist 2019. majandusaasta aruannetest. järgmine tihedaim päev · 31.10.2020 · 5 763 aruannet

199 658 aruannet kokku · allikas: RIK · seis 16.09.2026

apr 2020 – juuli 2020
maijuunijuuli30.06.2020
esitatud aruandedtähtajapäev2019. majandusaasta aruannete saabumine päevade kaupa · seis 16.09.2026

aruannete jagunemine

94% kohustuslastest on 2019. majandusaasta aruande esitanud

neli gruppi moodustavad kokku kõik 188 806 kohustuslast.

  • 71%

    tähtaegselt esitatud

    135 074

  • 22%

    hilinenud

    43 401

  • 0%

    kuupäev teadmata

    0

  • 5%

    esitamata

    10 331

lisaks 7 546 ühingut, kelle majandusaasta ei ole avaandmetest tuvastatav — neid kohustatute hulka ei loeta ja tähtaega ei arvutata

mikroettevõtja müügitulu 2019

pooltel mikroettevõtjatest jäi müügitulu alla 4 520 €

arvutatud mikroettevõtjate 2019. aasta aruannetest, kus müügitulu oli esitatud (sh nullkäibega ettevõtted). müügituluga ettevõtete mediaan on 10 204 € aastas ehk ligi 850 € kuus. nullkäivet näitas 27%.

57 036 aruannet · 15 781 nullkäibega · seis 16.09.2026

müügitulu jaotus

mediaan, kõik aruanded
4 520 €
mediaan, müügituluga ettevõtted
10 204 €
ülemine kvartiil, müügituluga ettevõtted
23 610 €

· andmete päritolu

allikas
äriregistri avaandmed (RIK)
litsents
CC BY-SA 4.0
ettevõtte andmed
uuenevad igal ööl
koondstatistika seis
16.09.2026
protsendid
täisarvuna, alus iga numbri juures

kui kasutad neid koondandmeid (CSV/JSON) edasi, kehtib sinu andmestikule sama CC BY-SA 4.0 litsents.

andmeviga? kirjuta support@nosweat.finance · parandame andmed ja märgime paranduse kuupäeva.

· metoodika ja allikad

kohustatud on äriühing (OÜ, AS, TÜH, UÜ, TÜ, SE) või mittetulunduslik ühing (MTÜ, KÜ, SA), kes oli äriregistrisse kantud (staatus R) aruandeaasta tähtaja seisuga ning on avaandmetes praegugi olemas (registrisse kantud, likvideerimisel või pankrotis), ja kelle majandusaasta on äriregistri kaardilt tuvastatav ja lõppenud. FIE-d on välja arvatud. teisel poolaastal asutatud ühing loetakse asutamisaasta eest kohustatuks ainult siis, kui ta on selle aasta aruande esitanud (pikendatud esimene majandusaasta, raamatupidamise seaduse § 13 lg 2).

majandusaasta algus ja lõpp on võetud ettevõtja äriregistri kaardile kantud kehtivast majandusaasta kirjest. aruandeaasta on äriregistri silt: jaanuarist juunini lõppev majandusaasta kannab algusaasta silti. tähtaeg on majandusaasta lõpp + 6 kuud (äriseadustiku § 179 lg 4); nädalavahetusele või riigipühale langev tähtaeg nihkub järgmisele tööpäevale (tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 136 lg 8).

aruanded jagatakse nelja gruppi: tähtaegselt esitatud, hilinenud, kuupäev teadmata, esitamata. grupid moodustavad kohustatud ettevõtete koguarvu.

ühingud, kelle majandusaasta algust ja lõppu ei saa äriregistri avaandmetest tuvastada (valdavalt korteriühistud, kelle kaardil majandusaasta kirje puudub), näidatakse eraldi arvuna ega loeta kohustatute hulka. nende kohta tähtaega ei arvutata.

ühingud, mis on pärast aasta tähtaega registrist täielikult kustutatud, ei ole arvestatud: neid ei ole ei kohustatute ega esitajate hulgas, sõltumata sellest, kas nad aruande esitasid. mõju kasvab vanemate aastate puhul, seega on vanemate aastate õigeaegsete esitajate osakaal tõenäoliselt üle hinnatud.

nosweat.finance ei ole RIK ega selle ametlik teenus. autoriteetne allikas on e-äriregister (ariregister.rik.ee).